← Atgriezies
06/07/2021

Kad japāņu tradīcijas, zinātne un daba saplūst kopā

Visi
Kad japāņu tradīcijas, zinātne un daba saplūst kopā

                                           Japāna vienmēr ir bijusi slavena ar inovatīviem risinājumiem un nevainojamu kvalitāti, bet vai tiešām Japānas skaistuma pasaule ir tik ekskluzīva? Vai varbūt ar japāņu produktiem saistītā precizitāte un harmonija ir tikai mīts? Par to runājam ar Dr.OHHIRA® zīmola pārstāvi Baltijas un Skandināvijas valstīs Margaritu Perņeveckieni.

NERINGAS ŞIMKŪTES TEKSTS 

Intervija tika nodrukāta žurnālā L'officiel Lietuva.

Margarita, tu labi pārzini japāņu skaistuma pasauli. Kā japāņu sievietes rūpējas par savu skaistumu?

Es strādāju ar japāņiem vairāk nekā 10 gadus un varu apliecināt, ka ne velti uzlecošās saules zemes sievietes izskatās tā, it kā viņas nekad nebūtu novecojušas - gluda porcelāna āda, spīdīgi mati, slaidi un elastīgi neatkarīgi no tā, vai viņām ir 20 vai 80 gadi. Japāņu sievietes pievērš lielu uzmanību ne tik daudz ārējam skaistumam, bet vairāk - vispārējas labsajūtas izkopšanai. Tas, iespējams, ir tradicionāli izveidojies uzskats, ka tikai vesels cilvēks var būt skaists. Skaidrs, ka liels raudzētās pārtikas piedāvājums un daudzveidība, nelielas, sabalansētas pārtikas porcijas, ikdienas fiziskās aktivitātes un prasme ieklausīties savā ķermenī, patiešām veicina ķermeņa iekšējās harmonijas veidošanu un kopšanu.

Japānietes mēdz izmēģināt dažādus skaistumkopšanas jauninājumus. Pat visdīvainākās lietas - sejas maskas ar gliemežu izdalījumiem, piedevas, kas gatavotas no bezdelīgu ligzdām, zefīri ar kolagēnu utt. Japānā sievietēm patīk sevi palutināt ar dažādām spa procedūrām, masāžām vai vienkārši gulēt vannā. Japāņi joko: “Ir problēmas, kuras nevar atrisināt ar vannu, bet mēs tās vēl neesam atklājuši.” Viņiem pirts ir vieta, kur paši var izveidot savus skaistuma un veselības rituālus. Skaistumam veltīto laiku japānietes salīdzina ar meditāciju: daiļojoties sieviete atpūšas un ir ar sevi. Viens no maniem iecienītākajiem japāņu padomiem ir apturēt laiku, kad rūpējies par sevi. Nav svarīgi, vai noņemam kosmētiku, uzklājam krēmu vai uzliekam revitalizējošo masku, tajā brīdī neko citu nedarīsim, ļausim sev sajust katru ķermeņa šūnu, iztēloties, kā tā atjaunojas, piepildās ar enerģiju, kā atgriežas jaunība, un mācīsimies izbaudīt to, ko daba mums ir devusi. Tādā veidā mēs pat visvienkāršākās skaistumkopšanas procedūras pārvērtīsim rituālos, kas ar laiku kļūs par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Un kā japāņu sievietes izvēlas kosmētiku?

 

Parasti japāņu sievietes vienlaikus lieto tikai dažus kosmētikas līdzekļus. Taču, kā jau minēju, tās vietā, lai ierīvētu ādā krēmu vai citus produktus, tiek atvēlēts laiks vieglai masāžai, kas uzlabo asinsriti, veicina šūnu atjaunošanos, paaugstina sejas muskuļu tonusu, kas novērš grumbu veidošanos. Turklāt japānietes kosmētiku un uztura bagātinātājus izvēlas ļoti atbildīgi: vienmēr ieskatās produkta sastāvā un dod priekšroku kvalitatīviem zinātnieku izstrādātiem produktiem. Un vēl viens interesants padoms, ko japāņu sievietes, kuras vēlas palikt jaunas un pievilcīgas, bieži dzird no saviem kosmetologiem: "Sapņo par skaistu vīrieti, jo tad tiek ražoti ādu atjaunojoši feromoni."

Kas tevi atveda uz Japānu?

 

Vēlme vest uz Lietuvu jaunus, inovatīvus, ārkārtīgi augstas kvalitātes produktus, kuriem ir zinātnisks pamatojums. Atceros, kad pirms 7 gadiem, kad Lietuvas tirgū ieviesām šķidro dzeramo kolagēnu, saskārāmies ar pārsteigumu un neizpratni: “Ko? Dzert kolagēnu? Muļķības! Tas ir jāklāj uz ādas!” Tā mēs kļuvām par pionieriem un lauzām stereotipus, daudz laika veltot patērētāju izglītošanai, skaidrojot, kāpēc un kā darbojas kolagēns un, ka efekts no iekšpuses vienmēr ir nesalīdzināmi labāks. Ir patīkami apzināties, ka uz mūsu valsti atvestie japāņu produkti ir atraduši savus lietotājus un veiksmīgi dzīvo zem Lietuvas saules jau 9 gadus, turklāt – nu tie pieejami arī Latvijā!

Kāpēc japāņu produkti? Kas tos padara tik īpašus?

Japāna pirmām kārtām ir augstākās kvalitātes garants. Tieši kvalitāte ir kļuvusi par svarīgāko kritēriju Japānas ražotāju un produktu izvēlei. Mūsu pārstāvētā kompānija "BioBank" ir zinātnieku, mikrobiologu komanda, kas visu savu uzmanību un laiku velta unikālu formulu izstrādei un to pētījumiem. Izstrādāt vienu vai otru formulu ir tikai puse no darba, otra puse ir pamatot tās efektivitāti, drošību, biopieejamību, un tam ir nepieciešami klīniskie pētījumi. Ar to var lepoties tikai daži ražotāji, tāpēc esam ārkārtīgi lepni, ka mūsu pārstāvētajiem produktiem ir stabils zinātnisks pamatojums.

Turklāt japāņi ir slaveni ar ilgmūžību un tas lielā mērā ir saistīts ar uzturu, kas bagāts ar raudzētiem pārtikas produktiem, dažādām augu sastāvdaļām, tāpēc meklējām produktus, kuros bija visvērtīgākās sastāvdaļas. Tā mēs atklājām unikālo dabīgi raudzēto ekstraktu OM-X®, kas sinerģiski apvieno probiotikas un augu sastāvdaļas. Tā ir kā zinātnes un dabas resursu savienība.

Nav noslēpums, ka pārstāvat Dr.OHHIRA® zīmolu? Kāpēc tieši šo?

Dr.OHHIRA® nav tikai zīmols. Tas ir slavenā japāņu zinātnieka, mikrobiologa, pētnieka doktora Iičiro Ohhiras uzvārds. Lielāko savas dzīves daļu viņš veltīja labo baktēriju izpētei un produktu izstrādei ar tām. Viņa dibinātā uzņēmuma BioBank misija ir radīt produktus, kas nodrošina labu veselību un ilgmūžību. Pārstāvēt uzņēmumu, kas veicina šādas vērtības, ir liels gods un vienlaikus nopietna atbildība, jo tas ir zinātnieka paraksts.

 

Kurš Dr.OHHIRA® produkts lietuviešiem patika visvairāk?

Grūti kādu izcelt. Dr. OHHIRA® produktus izvēlas tie, kas meklē izcilu kvalitāti un zina, ka patiesi labam produktam ir vērtība, nevis cena. Ģimenes ar bērniem meklē kvalitatīvas probiotikas rudenī un pavasarī, kas palīdz atgūties no slimībām un stiprina imunitāti. Dzeramo kolagēnu izvēlas ne tikai sievietes, kas tiecas pēc iespējas ilgāk saglabāt savu jaunību un skaistumu, bet arī profesionāli sportisti, kuriem katru dienu nākas saskarties ar intensīvu fizisko slodzi. Dr. OHHIRA® ādas kopšanas līdzekļus - ziepes un krēmu ar probiotikām - augstu novērtē tie, kuriem ir problemātiska un jutīga āda, kas cieš no dermatīta un alerģijām.

Ko jūs vislabāk ieteiktu rudenim?

Rudens ir laiks, kad jāsāk stiprināt imunitāti, t.i. stiprināt organisma dabisko pretestību pret ārējiem faktoriem, vīrusiem, baktērijām. Apmēram 80 procenti organisma imūnās šūnas koncentrējas zarnās, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi rūpēties par tur mītošo labo baktēriju kopienu. Tieši zarnu baktērijas ražo daudz veselību veicinošu vielu – B vitamīnus, K vitamīnu, folijskābi, antioksidantus, kā arī dopamīnu un seratonīnu, kas ietekmē arī garīgo veselību. Tāpēc rudenim ieteiktu unikālu produktu - raudzēto augu ekstraktu OM-X®, kurā ir 12 veidu labās baktērijas (PRObiotikas), 5 gadi dabiski raudzēti augi (PREbiotikas): ērkšķogas, plūmes, vīģes, spināti, brūklenes, jūraszāles un citi un vairāk nekā 500 dažādu komponentu (POSTbiotikas), kas veidojas ilgajā fermentācijas periodā, piemēram, organiskās un aminoskābes, peptīdi, bioflavonoīdi u.c. Šis produkts rada ārkārtīgi labvēlīgu vidi labajām zarnu baktērijām un baro tās, tādējādi stiprinot organisma dabiskās aizsargspējas.

Tiem, kam ir pazīstama vēlme saglabāt skaistu un skaidru ādu, elastīgu ķermeni un augstu enerģijas līmeni, Dr. OHHIRA® dzeramais kolagēns apvieno unikālo Anti-AgeTRIO® kompleksu ar spēcīgu antioksidantu pārpilnību.

Intervija tika nodrukāta žurnālā L'officiel Lietuva.

Vairāk informācijas par Dr.OHHIRA® produktiem, to priekšrocībām un lietošanu var iepazīties www.ohhira.lv un FB un IG kontos @japanu.produkti

Kopīgot: