• 06/27/2024
  Vasaras izaicinājumi: uztura izmaiņas un to...
  Vasara ēšana vakarā, izbraucieni, šašliki, pārēšanās, kā arī nepietiekama higiēna dabā var radīt dažādas gremošanas problēmas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tā rezultātā mēs varam sākt sūdzēties par diskomfortu, sāpēm vēderā, pazeminātu enerģijas līmeni vai sliktu vispārējo veselību. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā cīnīties ar šiem traucējumiem, ir probiotiku un šķiedrvielu lietošana.nereti sagādā ne tikai priekus, bet arī noteiktus uztura un gremošanas sistēmas izaicinājumus. Nedēļas nogales pikniki,
  Lasīt →
 • 06/20/2024
  Vai man vajadzētu lietot kolagēnu pirms dažādām...
  Kolagēna lietošana pirms kosmētiskajām vai noteiktām medicīniskām procedūrām var ne tikai uzlabot to efektivitāti, bet arī samazināt iespējamās negatīvās reakcijas, kas rodas pēc procedūrām. Zinātniskie pētījumi apstiprina, ka kolagēna uztura bagātinātāji var būt noderīgi gan šādu procedūru efektivitātes paaugstināšanā, gan to negatīvās ietekmes mazināšanā vai ātrākas atveseļošanās panākšanā.
  Lasīt →
 • 06/19/2024
  Mikrobioma ietekme uz dzelzs uzsūkšanos
  Cilvēka mikrobioms ir miljardiem mikroorganismu, kas dzīvo mūsu ķermenī, īpaši zarnās, un veic dzīvībai svarīgas funkcijas, sākot no barības vielu sintēzes līdz imūnsistēmas regulēšanai. Turklāt arvien vairāk tiek runāts par zarnu mikrofloras ietekmi uz vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanos. Kā zarnu mikrobioms ietekmē dzelzs uzsūkšanos un kā tā var ietekmēt mūsu veselību?
  Lasīt →
 • 02/14/2024
  Uztura bagātinātāji svara zaudēšanai
  Svara zaudēšana ir sarežģīts process, kurā iesaistītas daudzas ķermeņa sistēmas. Tradicionālā pieeja svara zaudēšanai ir vērsta tikai uz kaloriju uzņemšanu, fizisko aktivitāti un noteiktu uztura bagātinātāju lietošanu. Tomēr viens no svarīgākajiem, bet bieži vien nepietiekami novērtētajiem aspektiem ir zarnu mikroflora un tās loma ķermeņa svara regulēšanā. Zinātniskā sabiedrība arvien vairāk atzīst, ka zarnu mikroflora var būtiski ietekmēt mūsu vielmaiņu, apetīti, enerģijas patēriņu un pat iekaisumus, kas visi ir saistīti ar svara regulēšanu. Mūsu zarnās mīt triljoniem mikroorganismu, kuru sastāvs un darbība tieši ietekmē mūsu svaru un vispārējo veselību. Tātad - kādi uztura bagātinātāji svara zaudēšanai varētu būt vispiemērotākie?
  Lasīt →
 • 06/07/2021
  Kad japāņu tradīcijas, zinātne un daba saplūst...
                                              Japāna vienmēr ir bijusi slavena ar inovatīviem risinājumiem un nevainojamu kvalitāti, bet vai tiešām Japānas skaistuma pasaule ir tik ekskluzīva? Vai varbūt ar japāņu produktiem saistītā precizitāte un harmonija ir tikai mīts? Par to runājam ar Dr.OHHIRA® zīmola pārstāvi Baltijas un Skandināvijas valstīs Margaritu Perņeveckieni. NERINGAS ŞIMKŪTES TEKSTS   Intervija tika nodrukāta žurnālā L'officiel Lietuva.
  Lasīt →
 • 06/07/2021
  Kolagēna TRŪKUMS – kas to izraisa?
  Dažādas, no pirmā acu uzmetiena pilnīgi atšķirīgas, ķermeņa šūnas ir savienotas ar vienu kopīgu saistaudu nosaukumu (JA).
  Lasīt →
 • 06/07/2021
  MIKROBIOMA nozīme
  Kādēļ tik daudzi cilvēki nejūtas veseli, kādēļ hroniskas slimības uzbrūk pat gados jaunajiem, kādēļ augošos bērnus sauc par "veselo slimo" paaudzi – tie ir jautājumi, uz kuriem gribam gūt atbildes.
  Lasīt →
 • 04/01/2021
  Šķiedrvielu uzņemšanas nozīmīgums mūsu organismam
  Ogļhidrātus (polisaharīdus), kas atrodami augu produktos un, kurus nesadala cilvēka gremošanas enzīmi, sauc par šķiedrvielām (tās sauc arī par uztura šķiedrām).  Šķiedrvielas noārda resnās zarnas microflora ( labās baktērijas ).
  Lasīt →
 • 01/27/2021
  Kolagēna funkcijas un uzsūkšanās mehānisms mūsu...
  Runā, ka krunciņas sejā vēsta par dzīves pieredzi, viedumu un gudrību. Tomēr vairums no mums, sevišķi sievietes, labprātāk vēlētos, lai šīs laika iezīmes sejā būtu manāmas pēc iespējas mazāk. Gadsimtiem ilgi cilvēce ir sapņojusi par jaunības eliksīru, kaut ko, kas ļautu novērst vai vismaz mazināt novecošanās pazīmes. To izgudrot centušies daudzi, tā dēļ cilvēki ir karojuši, miruši, tikuši ieslodzīti.
  Lasīt →